Google reklama – kada tikėtis rezultatų?

Kaip gyvenime, taip ir versle – yra kantrių ir nekantrių žmonių, verslininkų. Juk versle dirba tie patys žmonės. Tiesa? Praktikoje gali būti sumodeliuotos įvairios situacijos, pvz.:

  1. Nekantrus klientas, kuris nori greito rezultato, bet projekto specifikacija sudėtinga (didelė konkurencija, iki tol nebuvo kaupiama Google reklamos statistika, klientas neturi pakankamų finansinių resursų ilgalaikei reklamai arba tai visiškai naujas projektas ar kt.).
  2. Nekantrus klientas + paprasta / lengva projekto specifikacija.
  3. Kantrus klientas + sudėtinga specifikacija.
  4. Kantrus klientas + paprasta situacija.

Pirmuoju atveju klientas neturi pakankamai biudžeto, bet taip pat neturi kantrybės. Tokiais atvejais lieka „loterijos“ principu arba leisti reklamą maksimaliai profesionaliai ir tikėtis per porą mėnesių gerų rezultatų arba visai neprasidėti su reklama. „Nesėkmės“ atveju klientas liks nepatenkintas reklamos agentūra, tačiau nebūtinai kaltė keliauja į reklamos agentūros daržą. Jeigu verslas iki šiol neskaičiavo pardavimų, jie nebuvo fiksuojami, tad nauji marketingo veiksmai prilygsta naujagimiui, kurį dar reikia pažinti. T.y. išanalizuoti efektyviausius ir mažiausiai efektyvius raktažodžius. Kokios priemonės ir formatai geriausiai veikia. Gera žinia ta, kad klientų be kantrybės yra, tačiau gana retai pasitaiko sudėtingos specifikajos projektai.

Didžioji dauguma Lietuvoje veikiančių verslų, kur taikoma internetinė reklama, yra kelių tipų:
Google reklama - kiek reikia laiko?

  • Kelių skilčių puslapis apie produktus / paslaugas.
  • Masyvus projektas apie įvairias paslaugas.
  • Maža elektroninė parduotuvė.
  • Didelė elektroninė parduotuvė.
  • Kontaktų gaudyklės, „landing page“, „leads generator“.
  • Aplikacijų, mobiliosios platformos projektai.
  • Kitos specifikacijos projektai (taip pat ir sudėtingos specifikacijos projektai).

Antruoju atveju sukurti sėkmingai veikiantį marketingą yra paprasčiau. Jei projektas standartizuotas, yra kaupiami istoriniai duomenys, marketingas vyksta etapais: poreikių išsiaiškinimas – analizė, aptarimas – strategija ir konstruktas – įgyvendinimas – sekantis optimizavimas. Įgyvendinus pirminius rezultatus sėkmingai, nekantriam klientui tenka pateikinėti įrodymus ir statistiką, kad jau „tuoj turėsime efektyvesnę rinkodara, nes pagavome veikiantį kampą“.

Trečiuoju atveju – kantrybė, dorybė. Klientas supranta, kad pasiekti rezultatams reikia laiko, nes ir jei dirba patys geriausi profesionalais. Iš esmės šioje situacijoje problematikos gali beveik nekilti. Standartinė situacija – marketingas vykdomas, reklamos efektyvumas skatinamas palaispniui. Eigoje tik lieka du žingsniai, jei sudėtingos specifikacijos projektas generuoja klientui tinkantį ROI – bendradarbiaujama toliau, jei rezultatai netenkina – reikalinga ieškoti papildomų išeičių.

Ketvirtoji situacija bene dažniausia. Dauguma įmonių supranta, jog marketingui reikia laiko, tačiau nori profesionalios paslaugos. Situacija standartinė. Turime sukauptus istorinius Google Analytics duomenis, pardavimus. Turime ankstesnių marketingo veiksmų planą ar bent prisimename kas buvo vykdoma ir kaip tai veikė. Tai bene dažniausias bendradarbiavimo modelis ir Google reklama gali generuoti tinkamrą grąžą (angl. ROI), toks bendradarbiavimas dažniausiai tampla ilgalaikiui.

Kas slypi už kadro?

Paskutinis bendradarbiaivmo modelis dažniausias, tačiau tik tuo atveju, jei:

  • Sąžiningas ir mokus klientas.
  • Sąžiningas ir skaidri reklamos agentūra.
  • Abipusė komunikacija ir bendradarbiavimas vyksta pakankamai sklandžiai ir operatyviai.
  • Profesionalis Google reklamos agentūra.

O kas slypi už kadro? Į bendradarbiavimo kadrą nepatenka nemokūs, nesąžiningi klientai, trumpalaikio bendradabiavimo ieškantys klientai.

Kada tikėtis Google reklamos rezultatų ir grąžos?

Google reklamos margetingas gražus tuo, kad sėkmingai sudiegus AdWords paskyrą ir viską atlikus tinkamai, profesionaliai, rezultatų galima tikėtis tą pačią ar sekančią dieną. Tačiau jei projekto specifikacija sudėtingesnė, reklamos rezultatams išvystyti gali prireikti 1 – 2 mėnesių. Nišos, kurios yra mažiau konkurencingos, o paieškų skaičius per mėnesį aukštas – yra perspektyvios ir rezultatyvumas turi būti parodomas operatyviai.

Parašykite komentarą