Kaip pritraukti klientų, net jei pardavinėjate limonadą negyvenamoje saloje?
Šiandien marketingo specialistai kalba apie priemones internete, kuriomis bandoma pasiekti klientus – tai socialiniai tinklai, paieškos sistemos, naujienlaiškiai, baneriai portaluose, vaizdo reklama. O ką daryti jei Jūsų verslas labai specifinis? Kokį marketingą taikyti – jei visgi manote, kad Jūsų klientų nėra internete? „Kai, dirbate su kelių krypčių pardavimais, pirmasis dalykas, kurį turite padaryti, tai suprasti rinką. Jūs norite sėkmingai į ją įžengti, turite turėti konkurencinės aplinkos žemėlapį. Jūs turite žinoti, ką jūsų klientai apie jus sako, kas jūsų klientai.“ – Brianas Frankas, LinkedIn pardavimų departamento generalinis direktorius.
Kas Jūsų klientas?
Jei manote, kad Jūsų klientų nėra internete, galimas daiktas, kad nepažįstate savo klientų. Lietuvoje yra apie 2 944 459 gyventojų (LR Statistikos departamento duom.) ir apie 1 850 000 interneto vartotojų (Gemius Audience duom.) tik iš Lietuvos. Atmeskime emigrantus ir suprasime, kad didžioji dalis Lietuvos žmonių pasiekiami internetu. Tad, net jei Jūs stambus ūkininkas, tai Jūsų produkcijos pirkėjai ar mažmeniniai perdirbėjai vis tiek yra internete. Svarbu tik pasiekti juos ir perteikti tinkamą informaciją.
Problema: klientai internete, bet kaip juos efektyviai pasiekti?
Jau įsitikinome, kad bent dalis Jūsų klientų yra internete, o kaip juos pasiekti? Iš tiesų svarbesnis klausimas – kaip efektyviai pasiekti? Arba kaip pasiekti pelningai? Jei reklamuosime Jūsų paslaugą portale turbūt pasieksime bent dalį savo auditorijos, tačiau portaluose reklama dažnu atveju per brangi, bent jau mažam ar vidutiniam verslui. Taip yra dėl didesnių reklamos kainų ir reklamos pardavimo už parodymus (angl. CPM). Reklamos forma, kuri tinka bene 90% Lietuvos verslų – Google AdWords reklama.
Kodėl AdWords?
- Vartotojas ieško Jūsų prekės – Jūs prekę pateikiate Google paieškoje (poreikis >> pasiūlymas)
- Reklama rodoma Google paieškos sistemoje, kuri turi 95% paieškų Lietuvoje (Ranking.lt duom.)
- Mokama tik už atėjusius lankytojus (angl. CPC)
- Galimybė mokėti už realias klientų registracijas (angl. CPA).
- Viskas išmatuojama – prieš pradedant taikyti marketingą, nemokamai AdWords pagalba galite pamatuoti rinką ir konkurenciją
- Tarptautinis tinklas – tomis pačiomis galimybėmis iškart galima dirbti keliose valstybėse
- Tinka tiek su mažais, tiek su dideliais reklamos biudžetais
- Net jei tai „negyvenamos salos“ marketingas, galite sukonkretinti savo auditoriją:
A) Rodyti tik konkrečiai vietovei
B) Rodyti tik konkrečių prekių paieškai (ne „batai“, o „žieminiai batai vyrams“)
C) Atmesti netinkamą auditoriją (rodyti reklamą prie „automobilių generatoriai“, bet atmesti „elektros generatoriai“)
D) Optimizuoti reklamos rodymą Jūsų darbo laiku
Nuo ko pradėti?
1. Tinkama AdWords įmonė.
2. Jūsų tikslai (žinomumas, pardavimai).
3. Rinkos ir situacijos analizė.
4. Vykdomas marketingas.
5. Monitoringas.
6. Marketingo optimizavimas.
7. Didesni pardavimai, daugiau klientų.
Kaip teigia marketingo specialistai, įmonės, pasirinkdamos AdWords marketingo priemonę, eina teisingu keliu. Tai vienas efektyviausių marketingo kanalų tiesioginiams pardavimams, tačiau tuo pat metu tinka ir žinomumui didinti ar įvaizdžiui stiprinti. Įmonės naudojasi privilegija reklamuotis prie tų pačių raktažodžių, kaip ir kiti rinkos žaidėjai, todėl tai jau seniai tapo rinkodaros būtinybė konkurencijai įveikti.
AdWords reikia taikyti lygiagrečiai su kitomis marketingo rūšimis. Tarkime, įmonė užsakė TV reklamą „Puikūs televizoriai“, tačiau netaiko Google AdWords. O konkurentai tuo metu užsakė AdWords reklamą prie „Puikūs televizoriai“ paieškų. Pavyzdžiai rodo, kad pirmoji įmonė gali netekti net iki 10 – 30% „Puikių televizorių“ pardavimų. Šis procentas priklauso nuo to, kaip sėkmingai valdomas AdWords ir koks pasiūlymas pateikiamas antros įmonės svetainėje.