Mėnesio archyvas: 2014 m. liepos mėn.

Rinkodara internete: kaip prakalbinti „nebylį“? (II dalis)

Socialinis ambasadorius (nuotr. blog.buddytruk.com)

Socialinis ambasadorius (nuotr. blog.buddytruk.com)

Socialinių ambasadorių gamyba: kaip?

Pirmoje dalyje aptarėme kas yra socialiniai ambasadoriai ir kokią jie duoda naudą. Dabar pakalbėkime apie tai, kaip sukurti socialinius ambasadorius.

Kaip paskleisti žinią iš lūpų į lūpas:

  1. Informaciją skleiskite tik tikslinei žmonių grupei.
  2. Stenkitės, kad jūsų auditorijoje būtų ir kitų jūsų srities specialistų.
  3. Kalbėkite tai, kas išskirtiną ir įdomu. Būtent! Neslėpkite kas jūsų didžiausias turtas (tiesa, komercinės paslapties kaip tai įgyvendinama, neatskleiskite). Bet rezultatais ir nedidelėmis užuominomis kaip tai sukuriama, pasidalinkite. Sudominkite. Būtent dėl to, jūsų mintimis gali pasidalinti ir kiti profesionalai (2 punktas). Taip įgausite socialinio ambasadoriaus efektą iš jūsų srities specialisto.
  4. Būkite atviri ir nuoširdūs, priešingu atveju specialistai (2 punktas), jus greitai sukritikuos ir neturėsite kuo „atsimušti“.
  5. Išsikelkite tikslus ir nustatykite aiškią strategiją, kaip to sieksite. Išsirinkite medija kanalus, priemones ir metodus. Tuomet metas taikyti veiksmų planą. Nepamirškite stebėti ir sustiprinti tai, kas gerai veikia, o kas neveikia – tiesiog atmesti.
Rinkodara iš lūpų į lūpas (nuotr. www.kim.lt)

Rinkodara iš lūpų į lūpas (nuotr. www.kim.lt)

Strategija:

  • Prekės ženklo pozicionavimas. Pagal veikimo principą – lyginant prekę su konkurentų (pabrėžiant savo privalumus). Pavyzdžiui: kiek jau prislopę Tele2 ir Bitė kainų karai ir jų palyginimas. Taip pat pagal vartotoją ar paslaugos vartojimą.
  • Tikslinės rinkos strategija. Nediferencijuotas marketingas (rinka vertinama tolygiai, kaip vienalytis vienetas), diferencijuotas marketingas (išskiriamos atskiros rinkos grupės ir joms siūlomos specialios prekės), koncentruotas marketingas (dirbama tik su konkrečia ir siaura rinkos dalimi).
  • Marketingo kompleksų strategija. Prekės, kainos, rėmimo ar kitos strategijos.

Priemonės ir medija kanalai:
Blog’ai. Turite rasti savo nišos blog’us, nes tiek dėl SEO paslaugų, tiek dėl rinkodaros iš lūpų į lūpas, turite taikyti į tikslinę auditoriją, o ne masę žmonių, iš kurių tik nedidelė dalis potencialūs jūsų klientai ar rinkodaros ambasadoriai.

Galimybė išnaudoti blog’us:

  1. Sukurkite savo blog’ą (blogr.lt, blog.lrytas.lt, blogas.lt, blogger.com ir kt.).
  2. Tapkite draugais su žymiais blog’eriais jūsų srityje. Veikite taip, kad gautumėte teigiamą atsiliepimą žinomame blog’e, taip paskleisite žinią savo auditorijai. Pvz. Jei turite restorano verslą, tai pavaišinkite jį skaniais pietumis nemokamai su sąlyga, kad gausite teigiamą atsiliepimą blog’e ir keletą patalpintų nuotraukų. Tai bus natūralu ir tikrai veiksminga, nes lojali auditorija tai priims kaip pasidalinimą puikiai praleistu laiku ir skaniais pietumis.
  3. Atsiliepimai blog’ų komentaruose. Ypač atsargiai ir retai tai naudokite, juo labiau, kad Google paieškos sistema nemėgsta dirbtinai sukuriamų komentarų po straipsniais ir blog’ais. Tegu tokius atsiliepimus palieka jūsų ambasadoriai.

Forumai. Taip pat rekomenduojama išnaudoti tik specializuotus, jūsų srities forumus ir tik tikslinėse temose. Žinoma galima kurti ir savo temas. Nepamirškime, kad šiandienos „trendas“ yra natūralumas. Tad jei forumo dalyviai ar paieškos sistemos supras, kad tai reklama ir daroma dirbtinai, gausite atvirkštinį rezultatą. Viskas su saiku ir natūraliai!

Socialiniai tinklai: Facebook, Google+, YouTube, Instagram, Linkedin ir kt. Socialinių tinklų įvairovė didelė, tačiau svarbu atsirinkti jums reikalingus ir veiksmingus. Kita vertus, tokie socialiniai tinklai kaip Facebook ar Google+ (šio socialinio tinklo įtaka vis didėją, ypač SEO atžvilgiu) turi būti naudojama ko ne kiekvienam didesniam verslui. Per daug neišsiplečiant, socialinių tinklų temą paliekame kitiems kartams.

Metodai:
Atsiliepimai. Visada galite paprašyti patenkintų klientų palikti atsiliepimą jūsų svetainėje ar socialiniame tinkle. Keista? Bet tai tikrai veikia.
Pranešimai spaudai. Juos siųskite tik tiksliniams portalams ar skyriaus redaktoriams, o dar geriau specializuotiems portalams.
Papildoma medija: vaizdo įrašai, nuotraukos socialiniuose tinkluose.
Jūsų braižas: skleiskite tokią informaciją, kas daro jus išskirtiniais, taip pat nepamirškite taisyklės – visada būkite atviri su savo klientais ir socialiniais ambasadoriais.

Nėra universalios tiesos. Yra tik skirtingi prekiniai ženklai, skirtingos priemonės ir komunikacijų monitoringas. Toks kelias vedą į sėkmingą rinkodarą. Bet yra kita tiesa – geriau nebandykite žaisti smėlio dėžėje, o duokite jūsų rinkodarą kurti profesionalams, taip sutaupysite, laiko, pinigų ir gausite didesnę grąžą (angl. ROI).

Rinkodara internete: kaip prakalbinti „nebylį“? (I dalis)

(nuotr. fromdusktilldon.wordpress.com)

(nuotr. fromdusktilldon.wordpress.com)

Cha! Norit valdyti informaciją apie savo įmonę? Ne taip ir paprasta, nebent taikysite V. Putino metodus ir sukursite savo internetą, atsiribosite nuo kitų šalių. O iš tikro, tai jūsų tikslas yra ne užčiaupti blogus atsiliepimus, o pradėti veikti teisingai ir kurti teigiamus atsiliepimus. Prakalbinkit tuos, kurie jau džiaugiasi jūsų paslaugomis!

Efektyviausia rinkodara? Taip, ją pažįstu!

Iš lūpų į lūpas rinkodara ypač veiksminga ir yra ypač aktuali sferose, kurios susijusios su asmens sveikata ir kai kuriais asmeniui jautriais duomenimis. Teisės moksluose jautrių duomenų sąvokoje įtraukiama: rasė, religija, etninė kilmė, politinės, religinės ar filosofinės pažiūros. Priklausymas profesinėms sąjungoms. Duomenys apie asmens sveikatą ir intymų gyvenimą. Tai reiškia, kad politinę partiją renkame pamatę reklamą ar perskaitę straipsnį naujienų portale, tačiau vis tiek atsižvelgiame į kaimyno nuomonę, paklausę „Už ką balsuosi?“, o kaimynas juk matė tą pačią reklamą. Na, o intymias ir sveikatos prekes (kremai, vitaminai, kontraceptikai) perkame paklausus draugės (-o), paskaičius sveikatos portale ar super mamų forume.

43% klientų yra linkę pirkti prekę, kai apie ją perskaito socialiniuose tinkluose (duom. Nielsen). Ir net 92% žmonių pasitiki draugų ir šeimos rekomendacijomis, kad ir kokia forma pateikiamos šios rekomendacijos (realybėje, socialiniuose tinkluose ir kt.). O lyginant rinkodarą iš lūpų į lūpas ir mokamą tradicinę ar socialinių tinklų reklamą, efektyvumo skirtumas vis dar labai ryškus. Žmonės supranta, jog už reklamą yra mokami pinigai, todėl ja gerokai mažiau pasitiki, nei kitų rekomendacijomis. O tai natūralu. Žmonės, kurie mėgsta jūsų prekę ir savo noru skleidžia informaciją, bei rekomenduoja kitiems, vadinami socialiniai ambasadoriai. Teigiamus atsiliepimus ir rekomendacijas vis labiau vertina ir paieškos sistemos, tą supranta ir SEO specialistai.

Ir visgi skamba įdomiai, bet veikiausiai galvojate kaip rasti ir sukurti socialinius ambasadorius? Išskiriami trys būdai kaip pasiekti rinkodarą iš lūpų į lūpas:

  1. Sukurti tvirtus pagrindus šiai rinkodarai (pvz. didelis pasitenkinimas, pasitikėjimas ir prieraišumas prie jūsų prekės ženklo).
  2. Netiesioginė socialinių ambasadorių kontrolė (pvz. narystės klubai, bendruomenės).
  3. Tiesioginė socialinių ambasadorių kontrolė (pvz. apmokami agentai, „draugų draugai“ schemos).

Kita vertus pagal žurnalą „Advertising Research“, net 75% rekomendacijų iš lūpų į lūpas suveikia bendraujant gyvai, 15% bendraujant telefonu ir tik 10% internetu.

Pažiūrėkime ką rašo išmintingoji, bet ne visada teisi teta WikiPedia. Iš lūpų į lūpas rinkodara internete vyksta dėl:

  • Prekinio ženklo amžiaus rinkoje.
  • Produkto ar paslaugos sudėtingumas (lyginant su konkurentais).
  • Žinios apie gamintoją.
  • Diferenciacija.
  • Prekės aktualumas plačiai auditorijai.
  • Aukščiausios kokybės prekė.
  • Žinomumas.
  • Sukelia susijaudinimo jausmą, efektą.
  • Pasitenkinimas (preke ar paslauga).
  • Dalyvavimas (pvz. su prekės ženklu susijusiame renginyje).
  • Kitos priežastys.

Reklamos įtaka interneto vartotojams didėja kiekvieną dieną. Vienu iš galingiausių būdų, kaip įtikinti žmones pirkti arba pasilikti savo produktą ar paslaugą, yra Google reklama. Tai yra daugiau nei 1,2 trilijonų dolerių vertės rinkodaros priemonė, jungianti rinkodaros ekspertus ir vartotojus.

Google Ads yra viena iš labiausiai paplitusių reklamos priemonių internete. Nustatyta, kad apie 96 proc. visų vartotojų internete galima pasiekti su Google Ads. Tai reiškia, kad gausu vartotojų, kurie mato jūsų reklamas ir gali užeiti į jūsų svetainę.

Google Ads yra vertinama kaip viena iš galingiausių rinkodaros priemonių, nes ji gali užtikrinti greitą ir ilgalaikį pelną. Nustatyta, kad vartotojai, kurie naudojasi Google Ads, gali padidinti savo pardavimus iki 50 proc. Lyginant su kitais rinkodaros kanalais, Google Ads yra daug brangesnis, tačiau rezultatai gali būti ypač efektyvūs.

Google Ads taip pat yra būdas, kaip gauti teigiamų klientų atsiliepimų internete. Naudodamiesi Google Ads, galima pasiekti daugiau teigiamų atsiliepimų. Be to, Google Ads taip pat gali padėti pagerinti klientų patirtį.

Išvada – žmonės mielai dalinasi informacija apie prekę, paslaugą, kai ji išskirtinė, kokybišką, artima žmogui ar plačiai visuomenei. Taip pat įtraukianti paslauga.
Be to – Google Ads reklama yra labai vertinga rinkodaros priemonė. Tai gali padėti pagerinti verslo pardavimus ir gauti teigiamų klientų atsiliepimų. Reikia tik užtikrinti, kad jūsų reklamos būtų veiksmingos ir tinkamai administruojamos.